Er du under 18 år? Og leder du efter et job, som giver ekstra på bankkontoen og passer godt sammen med skoleskemaet?
Du kender helt sikkert ALDI Danmark. Vi var nemlig Danmarks første discountkæde, og nu leder vi efter dig som vores nye holdkammerat.
Og det er et spændende tidspunkt, du kommer med på holdet, for vi arbejder hele tiden på at hver dag bliver endnu bedre. Det vil du hurtigt opdage, når du starter i butikken i Rødovre, hvor dine kommende kolleger glæder sig til at tage imod dig.
Din hverdag
Som ungarbejder er du en vigtig del af dagligdagen. Du er nemlig med til at give kunderne en god oplevelse, når du sørger for, at butikken spiller og ser lækker ud. Du er også butikkens smilende og imødekommende ansigt udadtil og klar til at tage godt imod kunderne. Du får masser af gode oplevelser, når du:
Din profil
Du er typen, som møder glad ind på arbejde og elsker at have det sjovt med dine kolleger og give kunderne de bedste oplevelser. Derudover forventer vi, at du:
Vores fordele
Kontakt
Hvis du har spørgsmål til stillingen er du velkommen til at kontakte Thomas Kobbernagel på telefon 60230502.
Ansøgningsfristen for jobbet er d. 31/12/2019. Søg nu, da vi afholder samtaler løbende.
ALDI Danmark er mere end høj kvalitet til gode priser. Vi er en arbejdsplads med en unik kultur, der bygger på holdånd og viljen til at vinde i fællesskab. Nu har vi sat gang i en bevægelse imod at blive danskernes foretrukne detailkæde. Det er en stor og ambitiøs opgave, vi har foran os. Men vi ved, vi kan løfte den sammen. Og uanset hvor i organisationen du er, så er du med til at gøre hver dag endnu bedre.
Dette tilbud er udløbet
Vi sender dig en e-mail, så du kan bekræfte din e-mailadresse. Klik venligst på linket i mailen. Hvis bekræftelsessiden ikke vises, bedes du kopiere linket og sætte det ind i din browser.
Vi sender dig en sms, så du kan bekræfte dit telefonnummer. Klik venligst på linket i beskeden.
Vi sender dig en e-mail og sms, så du kan bekræfte din e-mailadresse og dit telefonnummer. Hvis bekræftelsessiden ikke vises, bedes du kopiere linket og sætte det ind i din browser.